leksykon pozycjonowania stron

D – jak description

Parametr meta description jest parametrem, dzięki któremu można krótko opisać to, co znajduje się na naszej stronie.

Ile powinna wynosić długość parametru description? Średnia długość description powinna wynosić od 140 do 170 znaków.

Nie jest to sztywna granica, ponieważ bywają takie opisy, które zawierają grubo ponad 200 znaków. Descritpion inaczej można nazwać meta name description. Jest on też jednym z kluczowych elementów optymalizacji strony.

Co powinien zawierać dobrze zoptymalizowany parametr meta description?

  • powinien być nasycony frazami kluczowymi,
  • opis musi być zwięzły,
  • musi przekazać najważniejsze informacje dotyczące strony,
  • wato aby zdania były krótkie (jeżeli chcemy użyć dłuższego zdania lepiej jest go rozbić na dwa).

To czy parametr description jest uzupełniony, można sprawdzić za pomocą analizy kodu strony lub przy pomocy wtyczki. Tutaj istnieje dowolność wyboru i oba są tak samo dobre.

Description Google

Wiele firm i osób zajmujących się SEO pomija ten aspekt, twierdząc, że jest on zbędny i parametr description nie przekłada się bezpośrednio na wynik widoczności stron w wyszukiwarce. Nie wolno dopuszczać do takiego ignorowania, obojętnie jakiego elementu to dotyczy. Każdy element jest tak samo ważny i każdemu należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi, jeżeli faktycznie strona ma osiągnąć sukces.

Zgubne jest dzielenie elementów składowych strony na ważne i mniej ważne.

Przystępując do optymalizacji strony, każdy element traktujemy na równi. Każdemu elementowi poświęcamy tyle samo uwagi i staramy się maksymalnie zoptymalizować każdy atrybut, tak aby strona osiągnęła, jak najlepsze wyniki widoczności w wyszukiwarce Google. Element description z pewnością nie jest pomijany przez algorytm Google i warto zadbać o to, żeby był on odpowiednio zoptymalizowany. Dla nas nie ma lepszych i gorszych elementów, które wpływają na widoczność strony.

Uzupełnienie meta description nie zajmuje wiele czasu i nie wymaga wiele wysiłku a efekt, czasami może przerosnąć nasze oczekiwania. Właśnie poświęcając czas niewielkim elementom i składając je element do elementu, uzyskamy stabilną i solidną strukturę, która będzie osiągać wysokie pozycje w wyszukiwarce.

Należy też pamiętać o tym, że samo uzupełnienie tego parametru nie rozwiąże problemy, jeżeli nasza strona nie zajmuje wysokich pozycji. W takiej sytuacji zaleca się przeprowadzenie kompleksowego audytu strony, aby skontrolować pozostałe elementy składowe strony i sprawdzić co powinno zostać poprawione w celu poprawy pozycji strony.

Close Menu