leksykon pozycjonowania stron

J – jak jakość strony internetowej

Jakość strony internetowej odgrywa kluczowe znaczenie jeżeli chodzi o to, czy jest ona w stanie przykuć uwagę użytkownika na dłużej. Jeżeli wykonanie strony Internetowej nie stoi na odpowiednim poziomie, możemy być pewni, że użytkownik tylko na nią wejdzie i wyjdzie.

Tworząc strony internetowe, musimy pamiętać o wszystkich elementach, które będą ważne w kontekście UX, czyli user experience.

Samo posiadanie strony już nie wystarczy, aby zatrzymać użytkownika na dłużej. Teraz oprócz posiadania samej strony liczy się także:

  • czcionka jaka będzie znajdować się na stronie,
  • kolorystyka wraz z kolorami przewodnimi,
  • elementy klikalne,
  • elementy interaktywne zawarte na stronie.

Wybierając czcionkę na stronę www, warto jest się nad nią zastanowić ponieważ zaleca się aby na stronie używać jednego rodzaju czcionki, ponieważ jeżeli zmieniamy czcionkę co akapit lub na każdej podstronie występuje inna czcionka, wtedy strona traci spójność. Tak samo sytuacja przedstawia się, jeżeli chodzi o kolorystykę na stronie. Nie warto jest, używać na stronie wszystkich kolorów tęczy. Zaleca się wybrać kolor przewodni i poza kolorem głównym używać jeszcze 2 maksymalnie 3 innych kolorów w obrębie naszej strony.

Opis strony internetowej

Aby ułatwić robotom Google indeksowanie naszej strony, należy skupić się także na jej prawidłowym opisie. Ułatwi to indeksowanie strony oraz wskaże robotom główne parametry, na których nam zależy, aby zostały sprawdzone właśnie przez roboty.

Budowa strony internetowej jest kluczowa, jeżeli chodzi o promowanie strony w Google. Nawet jeżeli wygląd strony wskazuje na skomplikowaną strukturę oraz wiele linijek kodu, należy zadbać o jego odpowiednią optymalizację oraz o to, żeby od strony administratora oraz programisty był on jak najprostszy i jak najlepiej przystosowany do algorytmów Google.

Dzięki takim zabiegom możemy zwiększyć swoje szanse na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, oraz wyprzedzić konkurencję, która zaniedbała ten aspekt.

Wiele osób twierdzi, że opis strony internetowej nie odgrywa dużego znaczenia w procesie pozycjonowania, ale jak nie raz już wspominaliśmy, jest to jeden z elementów składowych całego procesu optymalizacji i pozycjonowania i żadnego elementu nie wolno pomijać, jeżeli chcemy myśleć o stabilnych i wysokich pozycjach w wyszukiwarce (cały czas jest oczywiście mowa o organicznych wynikach wyszukiwania).

Close Menu