leksykon pozycjonowania stron

L – jak linkowanie wewnętrzne

Sama strona to nie wszystko. Aby zapewnić dobre pozycje widoczności, należy zadbać o wiele aspektów i elementów składowych całej strony. Jednym z takich elementów jest linkowanie wewnętrzne.

Odpowiednim linkowaniem wewnętrznym można zapewnić swojej stronie zauważalne wzrosty widoczności. Jest to jeden z elementów optymalizacji strony i tak jak żaden inny element nie powinien być pomijany.

Dbanie o odpowiednie linkowanie strony powinno być jednym z priorytetów, jeżeli myślimy o zwiększeniu widoczności naszej strony.

Dobrze rozplanowane i zbalansowane linkowanie może być jednym z kluczy do sukcesu naszej witryny. Aby linkowanie było optymalne, należy zadbać o odpowiednią strategię i zaplanowanie dobrej struktury. Myśląc o linkowaniu, musimy pamiętać też o tym, że musi być ono zróżnicowane. Nie możemy ograniczać się tylko do tego, żeby linkowanie na naszej stronie zawarte było tylko w menu głównym. Najlepszym rozwiązaniem przy planowaniu linkowania wewnętrznego będzie zapewnienie odpowiedniej treści.
Co kryje się pod pojęciem odpowiednie treści?
  • długie treści,
  • nasycone frazami kluczowymi,
  • zawierają się w niej frazy, z których można linkować do podstron,
  • treści muszą być dobrane tematycznie do danego zagadnienia.
Linkowania nie wolno ograniczać tylko do linkowania bezpośrednio z treści. Dobrym rozwiązaniem jest linkowanie zdjęć, aby zróżnicować profil linków. Takie rozwiązanie sprawi, że linkowanie wewnętrzne będzie bardziej naturalne. Jest ono też lepiej rozpatrywane przez główny algorytm Google.

Linkowanie SEO

Linkowanie wewnętrzne jest jednym z elementów SEO, czyli jest brane pod uwagę przy optymalizacji strony pod wyszukiwarkę Google. Nie wolno tego zaniedbać i już na samym początku projektowania strony zadbać o odpowiednio kategoryzację i ogólną strukturę, która będzie uwzględniać późniejsze linkowanie wewnętrzne.

Warto jest poświęcić temu aspektowi więcej czasu, ponieważ efekt końcowy (prawidłowo zaplanowanego linkowania wewnętrznego) może przerosnąć nasze wcześniejsze oczekiwania. Jest to drobny element, ale potrafi dać bardzo dobre efekty przy indeksowaniu naszej strony przez algorytm Google.

Close Menu