leksykon pozycjonowania stron

R – jak responsywność strony

W ostatnim czasie responsywność strony zyskała wiele na znaczeniu w ostatnich latach. Rozpoczynając tworzenie stron www, należy poświęcić wiele czasu także temu aspektowi. Kiedy nasza strona jest poprawnie wyświetlana tylko na monitorach komputera, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w tym czasie możemy tracić wielu potencjalnych klientów.

Obecnie prawie 50% ruchu w Internecie generowane jest właśnie przez urządzenia mobilne typu smartphone lub tablet. Jeżeli strona nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych to odwiedzający ją użytkownicy na urządzeniach mobilnych, szybko ją opuszczą bez zapoznawania się z jej zawartością. Dzieje się tak dlatego, że strona, która nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych, posiada liczne błędy, które uniemożliwiają jej prawidłowe wyświetlanie.

Podstawowe błędy, które powodują że użytkownicy szybko opuszczają stronę nieprzystosowaną do urządzeń mobilnych to:

  • treści nie są przystosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych,
  • wyświetlane obrazy nie wczytują się prawidłowo,
  • strona zbyt długo się wczytuje,
  • wszystkie elementy klikalne wyświetlają się poza ekranem.

To tylko niektóre z elementów, które wpływają na zniechęcenie użytkowników do przeglądania naszej strony internetowej.

Responsywne strony www

Aby zapobiec porzucaniu przeglądania naszej strony przez użytkowników, należy zadbać o to, aby nasza strona była responsywna. W Internecie można się natknąć także na skrót strony rwd, który także dotyczy zagadnienia „responsywna strona www”.

Obecnie algorytmy Google nastawione są na wspieranie właśnie stron responsywnych. Jeżeli nasza strona jest przystosowana do urządzeń mobilnych, możemy liczyć na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Jeżeli nasza stronie nie jest jeszcze przystosowana do urządzeń mobilnych, warto już teraz zadbać o to, aby zmienić ten stan i zlecić przystosowanie jej do najnowszych trendów, jeżeli chodzi o tworzenie stron oraz ich odpowiednią optymalizację.

W dzisiejszych czasach responsywne strony internetowe to przyszłość, mowa tutaj także o sklepach internetowych. Osób korzystających z urządzeń mobilnych z każdym dniem przybywa i ten trend przez najbliższe lata nie powinien się zmienić. Warto już teraz zadbać o odpowiednie przystosowanie strony do urządzeń mobilnych, aby nie pozostać w tyle za konkurencją.

Żeby nie narażać się na dodatkowe koszty, warto o tym pomyśleć już na etapie zlecenia realizacji strony internetowej, aby później nie płacić drugi raz za poprawienie strony, która nie została od razu przystosowana do urządzeń mobilnych.

Close Menu