leksykon pozycjonowania stron

T – jak title

Jeżeli jest mowa o optymalizacji SEO strony to parametr title, jest jej kluczowym elementem. Jest to pierwszy element brany pod uwagę przez algorytm Google. Warto, aby był on odpowiednio zoptymalizowany i nasycony frazami kluczowymi.

To, jak dobierzemy tytuł strony, będzie rzutowało na to jak będzie sobie ona radziła w wynikach wyszukiwania.

Tytuł strony html

Aby tytuł strony spełnił swoje zadanie, musi zostać spełnione kilka warunków:

  • musi być odpowiednio nasycony główną frazą kluczową,
  • jego długość nie może przekraczać 70 znaków,
  • musi być unikalny,
  • musi jednoznacznie wskazywać na to o czym jest dana strona.

Element dotyczący długości parametru title jest różnie odbierany. W środowisku pozycjonerów zdania są podzielone co do długości, jaką powinien mieć title. Jedni upierają się, że należy sztywno trzymać się maksymalnie tych 70 znaków, a drudzy mówią, że długość tytułu strony nie ma znaczenia i należy skupić się na jak największym nasyceniu go frazami kluczowymi bez względu na długość.

Nasze zdanie jest takie, że nie warto trzymać się sztywno 70 znaków, ale nie należy też przesadzać z długością. Tytuł strony bez problemu może składać się z większej ilości znaków (może składać się nawet z ponad 100 znaków), ale musi być odpowiednio nasycony frazami kluczowymi. Musimy pamiętać, że jest to pierwszy parametr informujący główny algorytm Google, czego dotyczy nasza strona. Należy zadbać o jego odpowiednią strukturę i trzymać się jednej struktury.

Zdarzają się strony, na których parametr title na każdej podstronie wygląda inaczej (mówimy o jego strukturze), czyli na jednej ze stron nazwa firmy lub adres strony znajduje się po myślniku, a na kolejnej znajduje się po pionowym separatorze. Taka sytuacja jest niedopuszczalna i decydując się na jeden rodzaj separatora, powinniśmy się go trzymać na każdej podstronie.

Tak jak wszystko, czego dotyczy tworzenie stron internetowych, tak samo parametr title wymaga konsekwencji i dobrego zaplanowania tak, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał.

Close Menu