leksykon pozycjonowania stron

W – jak wsparcie techniczne

Na rynku jest wiele firm oferujących tworzenie stron www. Jednak większość z takich firm współpracuje z nami tylko do momentu zakończenia prac nad stroną. W późniejszym czasie, aby uzyskać jakąkolwiek pomoc należy albo dodatkowo zapłacić lub spędzić mnóstwo czasu na próbie skontaktowania się z taką firmą. Zlecając utworzenie strony internetowej, warto zadbać o to aby po wykonanym zleceniu nie zostać samemu ze strona, o której nie do końca wiemy jak funkcjonuje, oraz na co mamy wpływ z poziomu panelu administracyjnego.

Wsparcie techniczne

Prym w zostawianiu klienta samym sobie mają firmy, które opierają swoje strony na autorskim CMS. Jeżeli po stworzeniu strony i wdrożeniu jej na serwer chcemy wdrożenia poprawek lub zmiany w konkretnych elementach, możemy być pewni, że usługa zostanie wykonana, ale nie będzie ona usługą bezpłatną. Takie rozwiązanie jest podyktowane polityką firmy oraz chęcią naciągnięcia Klienta na dodatkowe koszty.

Sporządzając umowę dotyczącą tworzenia strony, warto sprawdzić czy zawiera ona zapis – pomoc techniczna. Bywa i tak, że cena za utworzenie strony jest atrakcyjna, ale umowa nie przewiduje wsparcia technicznego. Wtedy możemy być pewni, że drugie tyle ile zapłaciliśmy za stronę, zapłacimy za wdrożenie poprawek w dalszym etapie funkcjonowania strony (lub nie wprowadzimy na stronie już żadnych poprawek).

Zachęcamy więc każdego do dokładnego czytania umowy, jakie elementy zawiera oraz zgłaszania swoich uwag przed jej podpisaniem. Jeżeli podpiszemy umowę w ciemno, może okazać się, że jest już za późno na renegocjowanie jej warunków i zostanie nam już tylko płacić.

Firma Divit, na wszystkie wykonywane strony oferuje także 3-miesięczne wsparcie techniczne w skład którego wchodzi wdrażanie wszystkich zmian oraz poprawek, jakie zostaną przez Państwa zgłoszone. Oczywiście ilość wprowadzanych zmian jest także zawarta w umowie, ale zawsze warto jest negocjować zapisy w umowie. My też jesteśmy elastyczni, w stosunku do tego jak ma być skonstruowana umowa tak żeby była ona odpowiednia tak samo dla Państwa jak i dla nas.

Długość wsparcia technicznego oczywiście można negocjować. W zależności od ilości zmian wprowadzanych na stronie oraz ich częstotliwości zalecamy do skorzystania z oferty zarządzanie stroną internetową.

Close Menu