leksykon pozycjonowania stron

Z – jak zarządzanie stroną

Zarządzanie stroną internetową jest nierozłącznym elementem tworzenia i optymalizacji stron. Tworząc stronę internetową, warto mieć w perspektywie właśnie aspekt zarządzania nią. Jeżeli ktoś planuje stworzyć stronę, a później zostawić ją samą sobie, to już na tym etapie możemy rozwiać jego wątpliwości i zapewnić, że taka strona nie osiągnie sukcesu i nie będzie zdobywała wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

Aby zapobiec różnym niechcianym sytuacjom związanym z funkcjonowaniem naszej strony, należy zadbać o odpowiednie zarządzanie stroną. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami zarządzać stroną sami (z różnych przyczyn), powinniśmy się zastanowić nad powierzeniem jej profesjonalnej firmie, która będzie dbać o naszą stronę na bieżąco.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy martwić się o błędy, które pojawią się na stronie oraz o jej funkcjonowanie. Wszystkie te elementy będą wykonywane przez firmę zewnętrzną, która w momencie podpisania umowy zaczyna odpowiadać za naszą stronę oraz za jej prawidłowe funkcjonowanie.

Zarządzanie stronami

Jeżeli już zdecydujemy się na formę współpracy z jakąś firmą, która będzie zajmować się naszą stroną, warto jest zawrzeć w umowie wszystkie elementy, które chcemy, aby zostały spełnione w trakcie współpracy. Zalecamy aby nie wybierać do tego firm, które w ciągu miesiąca będą w stanie poświęcić naszej stronie około godziny czasu. Szczerze mówiąc z naszego doświadczenia godzina poświęcona na serwis w skali miesiąca to tyle co nic.

Czas, jaki będzie poświęcany do zarządzania naszą stroną, powinien być jednym z głównych czynników jaki będzie sprawdzany przy zawarciu umowy. Musimy zadbać o to, żeby nasza strona była zarządzana w taki sposób, w jaki sami byśmy ją zarządzali (jeżeli już zdecydujemy się na firmę zewnętrzną).

Firma Divit posiada w swojej ofercie zarządzanie stronami internetowymi, dzięki czemu mogą Państwo zrzucić cały ciężar zarządzania swoją stroną na nas. W momencie, kiedy zdecydują się Państwo na takie rozwiązanie i po podpisaniu umowy, Państwa strona jest przez nas stale monitorowana.

Sprawdzane są wszystkie elementy, które odpowiadają za jej prawidłowe funkcjonowanie. Staramy się zapobiegać atakom hakerskim. Jeżeli strona była już celem ataków, staramy się zminimalizować ryzyko, że atak nastąpi ponownie. Dokładamy wszelkich starań, aby maksymalnie zabezpieczyć stronę internetową przed atakami.

Wiemy, że zarządzanie serwisem wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dlatego każdy serwis, którym zarządzamy, traktujemy tak jakby, był on naszym prywatnym serwisem. W trakcie trwania umowy na zarządzanie stroną dokonujemy wszelkich zmian oraz poprawek, które zostaną nam zlecone.

Zarządzanie serwisem, jeżeli już zdecydujemy się na skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, wiąże się ze sporą odpowiedzialnością ze strony zleceniobiorcy. Każda strona jest wyjątkowa i każdą stroną inaczej się administruje.

W tym zawodzie nie wolno popaść w rutynę i do każdego zlecenia należy podchodzić indywidualnie, wyznaczając osobną strategię. Ogólny wpływ na zarządzanie serwisem oraz na jego cenę ma ilość zmian, jaka będzie wprowadzana w trakcie trwania umowy. Bywają strony gdzie zmian, w skali miesiąca będzie niewiele, a bywają strony gdzie tych zmian, będzie znacznie więcej. Jednak do każdej wprowadzanej zmiany, w trakcie zarządzania stroną, należy podchodzić odpowiedzialnie i profesjonalnie. Także cena za zarządzanie stronami internetowymi może się znacząco różnić, w zależności właśnie od tego, jak obszerna jest administrowana strona oraz od tego, jak liczne zmiany są na niej wprowadzane w trakcie trwania umowy.

Aby dowiedzieć się o cenę takich usług, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem, który znajduje się pod tym adresem lub do kontaktu.

Close Menu